postheadericon Ekologiczne z siana, słomy, na korze, z szyszek

Są osoby, którym wyjątkowo podobają się naturalne dekoracje bożonarodzeniowe z orzechów, suszonych owoców, szyszek, słomy itp. Rzeczywiście są one naprawdę ładne i interesujące. Idealnie pasują do pomieszczeń w stylu rustykalnym, ale prezentacją się dobrze również w innych rodzajach wnętrz.

Własnoręczne wykonywanie stroików z siana, słomy, szyszek, kory daje szczególnie dużo przyjemności zwolennikom ekologicznych rozwiązań. Natomiast jak można zrobić tego typu dekorację? Bardzo oryginalnie wygląda stroik wykonany na korze. Przykleja się do niej świeczki, szyszki, kilka bombek i gotowe. Z kolei siano czy słoma pełnią jednocześnie funkcję dekoracyjną i symboliczną. Tworząc stroik można wyłożyć nimi koszyczek lub dość płaskie naczynie, a następnie poukładać różne elementy związane z Bożym Narodzeniem. Nieco bardziej trwałą podstawą dekoracji świątecznej będzie pierścień wykonany z siana lub słomy. Po zamocowaniu na nim szyszek i suszonych owoców otrzymamy bardzo ładny wianek. Można powiesić go na drzwiach wejściowych albo stworzyć stroik z gwiazdą betlejemską. Wystarczy umieścić w środku doniczkę z tą rośliną. Natomiast taką „osłonkę” na doniczkę można też zrobić z szyszek.

Wianek z szyszek w połączeniu z orzechami i świeczką to bardzo prosta, a jednocześnie naprawdę piękna ozdoba bożonarodzeniowa. Można pomalować szyszki i orzechy na złoty kolor, ale nie jest to wcale konieczne. Jeśli ktoś lubi całkowicie naturalne rozwiązania, to z pewnością zrezygnuje z używania farb. Oczywiście szyszki ozdobione ładnymi wstążkami mogą też stać się uroczymi dekoracjami choinkowymi. Poza tym można je po prostu zawiesić w taki sposób, aby zwisały z lampy, futryny drzwi czy karnisza. Niezwykle oryginalnie wyglądają też kule z szyszek. Żeby wykonać taką dużą, ekologiczną bombkę najlepiej wykorzystać jakąś podstawę w kształcie kuli. Może być zrobiona na przykład z wikliny. Wiele pomysłów można znaleźć przed Świętami w różnych czasopismach oraz w Internecie. Natomiast najcenniejsze są jednak zawsze własne pomysły. Najlepiej więc poszukać najpierw inspiracji, a potem na podstawie obejrzanych pomysłów stworzyć niepowtarzalne ozdoby, które zamienią dom czy mieszkanie w krainę świątecznych cudów.