postheadericon Florystyczne z gwiazdą betlejemską własnej roboty

Żeby zrobić samodzielnie stroik bożonarodzeniowy w doniczce najlepiej wykorzystać do tego gwiazdę betlejemską. Będzie on trwały i z pewnością bardzo świąteczny. Wystarczy umieścić dookoła gwiazdy jakieś ozdoby i udekorować doniczkę.

Ładnie i nastrojowo wyglądają dwie lub trzy gwiazdy betlejemskie umieszczone w podłużnych koszyczku. Do jego górnej części należy przymocować za pomocą drucików małe bombki. Można też koszyk przewiązać wstążką w tym samym kolorze co bombki. Kolejna propozycja polega na umieszczeniu w ładnej osłonce gałązek świerku lub jodły, tak żeby z niej wystawały. W środku powinna znaleźć się doniczka z kwiatem. Na gałązkach można powiesić czerwone bombki oraz pozawiązywać na nich złote kokardki. Doniczkę z gwiazdą betlejemską można dać też do przeźroczystego naczynia, w którym układa się ozdobne gałązki i laski cynamonu, w taki sposób by zasłonić doniczkę. Ewentualnie można użyć większego naczynia i napełnić je szyszkami, orzechami pomalowanymi na złoto i suszonymi owocami. Ponad nimi powinien być widoczny czerwony kwiat.

Ciekawym pomysłem jest udekorowanie samej doniczki, w której znajduje się gwiazda betlejemska. Zwykle dzieci robią przed Świętami dekoracje bożonarodzeniowe z papieru i bibuły, można wykorzystać właśnie takie materiały do ciekawego obklejenia doniczki. Przyda się też trochę sreberka i cekinów. Kolejny pomysł to postawienie doniczki z gwiazdą betlejemską wewnątrz wianka zrobionego z szyszek. Ewentualnie może to być kompozycja z gałązek świerku, jodły czy tui, albo po prostu z kolorowych bombek. Właściwie kwiat ten sam w sobie jest już ozdobny i naprawdę nie trzeba zbyt wielu elementów, aby stanowił piękną dekorację bożonarodzeniową. Osłonka w zielonym kolorze, koszyczek, szeroka wstążka owinięta kilka razy wokół doniczki mogą w zupełności wystarczyć. Jednak własnoręcznie tworzenie stroików florystycznych, których elementem jest gwiazda betlejemska jest bardzo przyjemne i dlatego wiele osób stara się je jeszcze bardzie urozmaicić. Należy tylko uważać, żeby z tym nie przesadzić… Niektórzy wykorzystują też sztuczne gwiazdy betlejemskie podczas robienia stroików na Boże Narodzenie.