postheadericon Modny stroik świąteczny w doniczce, szkle, na talerzu

Klasyczne stroiki bożonarodzeniowe z gałązek, bombek i ze świeczką są bardzo ładne, ale niektóre osoby lubią wprowadzać co roku pewne urozmaicenia. Każdy z nas może sam wymyślić jakiś nietypowy stroik, który ozdobi świąteczny stół.

Jedna z propozycji to stroik świąteczny w doniczce. Wystarczy ładną osłonkę wyłożyć sianem i umieścić w niej doniczkę z gwiazdą betlejemską. Następnie układamy dookoła niej szyszki i bombki na drucikach. Kolejny pomysł na stroik z gwiazdą betlejemską  polega na umieszczeniu doniczki z nią w szklanym naczyniu. Do stworzenia takiej dekoracji można użyć poza tym gałązek, lasek cynamonu, mchu. Przy okazji „zamaskują” doniczkę. Na końcu przewiązujemy naczynie wstążką. W ogóle oryginalne stroiki wykonywane w przeźroczystych, szklanych naczyniach są bardzo modne. Właściwie wystarczy umieścić w wazonie gałązki jodły lub świerku, orzechy pomalowane na złoto, suszone plasterki cytrusów, małe bombki, jarzębinę itd. Każdy może stworzyć taką kompozycję, jaka najbardziej mu odpowiada. Nie ma tu żadnych ścisłych zasad, oprócz tego, że należy używać elementów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Niektórzy zamiast choinki umieszczają w dużym wazonie gałązki wierzby i przyczepiają do nich lampki lub kilka bombek. Taka minimalistyczna dekoracja świąteczna może wyglądać naprawdę bardzo efektownie. Podobnie jak przeźroczyste naczynie wypełnione naturalnymi ozdobami – szyszkami, orzechami, suszonymi owocami, na których umieszcza się świeczkę. Jednak niebanalne stroiki bożonarodzeniowe mogą mieć nieco bardziej spłaszczoną formę. Tak właśnie jest jeśli robi się je na talerzu. Jak można go przygotować? To bardzo proste – na dużym talerzu ustawiamy grubą świecę, a dookoła układamy małe bombki, orzechy, jemiołę, laski cynamonu. Oczywiście można tworzyć różne kompozycje kolorystyczne. Poza tym jeśli ma się ochotę, to używa się większej ilości świec oraz jeszcze innych elementów dekoracyjnych. To naprawdę ciekawe i twórcze zajęcie, a przy okazji dobra zabawa. Niektóre osoby szukają inspiracji w czasopismach, albumach czy Internecie.