postheadericon Stroik z gałązek świerku lub jodły krok po kroku

Tradycyjne stroiki bożonarodzeniowe robi się z gałązek świerku lub jodły. Następnie dodaje się wybrane ozdoby i już można postawić stroik na stole świątecznym lub w innym wybranym miejscu. Niektórzy nawet rezygnują z choinki na rzecz dużego stroika.

Samodzielne wykonanie stroika na Boże Narodzenie, którego podstawą są zielone gałązki jest całkiem proste. Najpierw należy przygotować gąbkę florystyczną oraz naczynie, w którym zostanie umieszczona. Po odpowiednim przycięciu gąbki nasączamy ją wodą i już można wbijać gałązki świerku lub jodły. Ładnie prezentuje się także tuja. Wielkość i długość gałązek regulujemy za pomocą sekatora. Należy je układać dookoła punktu centralnego, w którym zostanie umieszczona świeca. Potem można zawiązać dookoła niej wstążkę, a do gałązek poprzyczepiać bombki lub orzechy pomalowane na złoto. Jeśli ktoś chce stworzyć nieco bardziej nowoczesną wersję dekoracji świątecznej, może przygotować stroik bożonarodzeniowy w szklanym naczyniu. Na pewno będzie się ładnie prezentował na stole. Wystarczy w wysokim przeźroczystym wazonie umieścić zielone gałązki, orzechy, szyszki czy suszone plasterki pomarańczy. Proste i efektowne.

Użycie gałązek świerku lub jodły to jeden z najczęściej wykorzystywanych pomysłów na stroik bożonarodzeniowy zrób to sam. One już same w sobie mają świąteczny charakter. Ciężko w ogóle wyobrazić sobie, aby podczas Bożego Narodzenia nie było w domu czy mieszkaniu zielonych gałązek choinki. Oprócz klasycznych stroików wykorzystuje się je do robienia wianków świątecznych, które można powiesić potem na drzwiach wejściowych lub na kominku. Wykonanie takiego wianka jest nieco bardziej skomplikowane, ale warto spróbować. Natomiast w ogóle najprostszy pomysł na stroik polega na umieszczeniu kilku gałązek świerkowych czy jodłowych w dużym wazonie i udekorowaniu ich bombkami oraz kokardkami. Stały dostęp do wody spowoduje, że gałęzie dłużej pozostaną świeże i nie będą się za bardzo obsypywać. Najwyższy czas zacząć się zastanawiać jaki stroik pojawi się na naszym stole świątecznym.